Blues Evening – 26 October 2018

Blues Recipients

Beryn Abbott Re Awarded Sport Blue Touch
Phoebe Aburn Sport Blue
Service Blue
Netball
St Hilda’s Sport
Lilly-Anne Adam Service Blue Dunedin City Baptist Church
Hannah Alcock Re Awarded Cultural Blue Dance
Isabella Aldrich Academic Blue Writing
Beth Anderson Sport Blue Rowing
Emma Andrew Sport Blue
Sport Blue
Swimming
Football
Olivia Andrew Sport Blue Swimming
Zara Anthony-Whigham Cultural Blue
Re Awarded Cultural Blue
Service Blue
Re Awarded Sport Blue
Performing Arts
Dance
Coaching Aerobics
Aerobics
Sophie Armstrong Academic Blue Creative Writing
Shanae Baron Service Blue Community Sport
Grace Beattie Sport Blue Rowing
Grace Brensell Sport Blue Aerobics
Emma Black Re Awarded Sport Blue
Re Awarded Sport Blue
Cricket
Football
Megan Borst Re Awarded Sport Blue Netball
Emma Christie Sport Blue Rowing
Savannah Cleland Sport Blue Touch
Emily Cochrane Re Awarded Sport Blue Water Polo
Grace Cotter Sport Blue Football
Lucy Cotter Service Blue Water Polo
Cecilia Crooks Sport Blue Cross Country
Catherine Davidson Cultural Blue Music
Lily Davies Re Awarded Sport Blue Rugby
Bella Devereux Sport Blue Aerobics
Kaylee Dickison Cultural Blue Visual Arts
Taylor Duffy Service Blue
Re Awarded Sport Blue
St Hilda’s Sport
Hockey
Temples Flaws Cultural Blue Performing Arts
Te ea Frances Sport Blue Hockey
Olivia Gain Re Awarded Sport Blue
Sport Blue
Service Blue
Cricket
Basketball
St Hilda’s Sport
Olivia George Re Awarded Sport Blue
Re Awarded Sport Blue
Touch
Rugby
Lilian Gibbs Cultural Blue Performing Arts
Isabella Gold Sport Blue Water Polo
Olivia Hall Service Blue
Re Awarded Sport Blue
Community Sport
Hockey
Sian Hanlin Service Blue
Sport Blue
St Hilda’s Aerobics
Aerobics
Abbey Hawker Service Blue St Hilda’s and the community
Jillian Heng Service Blue St Hilda’s library
Lydia Holmes Service Blue St Hilda’s Aerobics
Lily Hornal Re Awarded Cultural Blue Performing Arts
Nicole Horrell Cultural Blue Performing Arts
Emily Hurdle Re Awarded Sport Blue
Re Awarded Sport Blue
Rowing
Football
Georgie Jessop Re Awarded Sport Blue
Re Awarded Sport Blue
Athletics
Rugby
Sarah Johnstone Sport Blue Touch
Branwen Jones Service Blue Dunedin City Baptist Church and Dunedin Gymnastics Academy
Sarah Langsbury Sport Blue Touch
Molly Loe Sport Blue Cricket
Tamara Mason Re Awarded Sport Blue Rowing
Brooke McAlwee Sport Blue Touch and Hockey
Hannah McStay Re Awarded Sport Blue Hockey
Megan Meltzer Sport Blue Cricket
Georgia Mitchell Re Awarded Sport Blue Cross Country
Sarah Pask Service Blue Dunedin City New Life Church
Elora Peters Sport Blue Volleyball
Farrin Quinn Sport Blue Badminton
Isabelle Robertson Academic Blue Creative Writing
Kendra Robinson Sport Blue Basketball
Stacey Sanders Re Awarded Sport Blue Rugby
Amelia Scully Re Awarded Sport Blue
Sport Blue
Sports Blue
Touch
Netball
Aerobics
Annie Timu Sport Blue Touch
Victoria Tong Cultural Blue
Academic Blue
Visual Art
Creative Writing
Sophie Turner Service Blue Greater Green Island Rhythmic Gymnastics Club
Ally Ward Sport Blue Touch
Jaclyn Williams Re Awarded Sport Blue Rugby
Ruby Williams Sport Blue Touch
Susannah Olssen Academic Blue Creative Writing
Hayley Wright Service Blue Dunedin School of Ballet and
Kawa Dolphins Swimming Club

 

SHCS Award (St Hilda’s Collegiate School Award)

Phoebe Aburn Surf Life saving
Olivia Andrew Surf Life Saving
Katherine Bryant Diving
Olivia Buchanan-Letts Highland Dancing
Cecilia Crooks Swimming
Kaylee Dickison Marching
Lucienne Holtz Figure Skating
Natalie Hutchens Swimming
Isabelle Robertson Article published in an international science journal

 

Double Blue Recipients

Cecilia Crooks Double Sport Blue Triathlon
Catherine Davidson Double Academic Blue Poetry
Jaide Dixon Double Sport Blue Touch
Danielle Ferguson Double Sport Blue Touch
Lilian Gibbs Double Cultural Blue Music
Sarah Langsbury Double Sport Blue Athletics
Trinity Maydon Double Sport Blue Aerobics
Jessica Scott Double Sport Blue Swimming
Olivia O’Neill Re Awarded Double Sport Blue
Re Awarded Double Sport Blue
Touch
Basketball